Diantus logo

Aranżacja balkonu i tarasu - Kraków

Zarówno balkon, jak i taras to zazwyczaj miejsca, które nie oferują dużego metrażu do aranżacji, czy dekoracji. Wszystko trzeba dobrze zaplanować tak, aby efekt był powalający, stosując przy tym odpowiednią ilość elementów – w końcu musi zostać miejsce na swobodne poruszanie się i wypoczynek z kawą. Zachęcam do skorzystania z moich usług aranżacji balkonów. Wszystko zaplanuję zarówno pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym tak, abyś w pełni mógł cieszyć się swoim pięknym i wymarzonym punktem widokowym. Rozwiązań jest tutaj wiele, w zależności od Twojej wizji i możliwości. Pomogę Tobie wybrać funkcjonalne meble, efektowne rośliny czy dobrać doskonałe oświetlenie.

Aranżacja tarasu i balkonu

Taras jest swego rodzaju miejscem, które łączy dom z naturą. Świetnie dobrana roślinność oraz funkcjonalny układ mebli pozwolą cieszyć się spokojem i dobrze zregenerować w otoczeniu zieleni. Aranżacja tarasu nie musi być nudna – możliwości do odkrycia jest naprawdę wiele – od prostych mebli ogrodowych, aż do efektownej kanapy, pięknego stołu i murowanego grilla. Puść wodzę fantazji, a ja zajmę się resztą!

Ciekawe pomysły na aranżację balkonów w Krakowie

Pomysłów na aranżację balkonu i tarasu jest wiele. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych preferencji Klienta. Wsłuchuję się w każde życzenie i pomagam dobrać odpowiednie meble, roślinność czy podłoże. Finalny wystrój oraz użyte elementy różnią się w zależności od wybranego stylu aranżacyjnego, którym będziemy się kierować. Jakie zatem są najciekawsze propozycje na urządzenie balkonu lub tarasu?

Różnorodność styli aranżacji balkonów w Krakowie

Przy wyborze stylu, należy zastanowić się, co lubimy oraz co będzie pasować do reszty wystroju wnętrza. Poniżej proponuję kilka ciekawych styli, które są powszechnie lubiane i wykorzystywane przez użytkowników.

Styl miejski

W stylu miejskim królują betonowe i surowe wykończenia aranżacyjne. Krzesła i stoliki z metalu, betonowe donice, dekoracyjne lampy i panele metalowe na ścianach to najczęściej stosowane kompozycje. Ponadto w stylu miejskim roślinność, którą się wykorzystuje, są niskie drzewka, lub kwiaty, takie jak pelargonie czy petunie.

Styl rustykalny

Kolejnym stylem aranżacji balkonów jest rustykalizm. Stosowane są kwiaty o naturalnym wyglądzie, takie jak chabry, storczyki czy dzwonki. Pięknie tutaj komponują się wiklinowe wiszące kosze na rośliny. Najczęściej stosowanymi elementami są drewniane lub wiklinowe meble, mosiężne donice oraz drewniane pergole.

Styl egzotyczny

Tutaj wśród roślinności królują palmy, paprocie oraz bluszcze i kwiaty o intensywnych kolorach, które oddają egzotyczny klimat na balkonie. Meble zazwyczaj są wiklinowe lub drewniane. Głównie stosuje się hamaki, bambusowe maty na podłogę oraz egzotyczne tkaniny, a w postaci oświetlenia zazwyczaj występują lampiony.

Aranżacja balkonu w Krakowie dla dobrego samopoczucia

Funkcjonalnie i elegancko wykorzystana przestrzeń na balkonie znacznie zwiększa samopoczucie. Wypoczynek przy porannej, sobotniej kawie w towarzystwie bujnej roślinności oraz na wygodnym fotelu jest czymś, o czym marzy praktycznie każdy. Wieczorny, piątkowy relaks przy drinku i klimatycznym oświetleniu w gronie drugiej połówki lub przyjaciół także tworzy doskonały klimat. Warto skorzystać z oferty aranżacji balkonów po to, aby we własnym domu poczuć się jak w azylu.

aranżacja tarasu
stół z rośliną

Masz pytania? Serdecznie zapraszam do kontaktu.

606 448 885

kontakt@diantus.pl

Diantus Katarzyna Bagińska – Łojek

Kraków 2023