Jak działam?

Każdy z projektów jest tworzony indywidualnie według Państwa potrzeb.

Co wpływa również na jego wycenę, która zależna jest od stopnia skomplikowania oraz zakresu projektu.

Tworzony projekt składa się z wielu elementów, które w poszczególnych etapach mogą pozostać indywidualnie wycenione oraz zrealizowane.

                                                               Jak pracuję – poszczególne fazy projektu:

WNĘTRZA

1. Spotkanie/kontakt telefoniczny – po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu oraz po zapoznaniu się z rzutem architektonicznym lokalu – dokonana zostaje wycena projektu.

2. Analiza potrzeb klienta – w drugim etapie wysłany zostaje formularz z pytaniami albo przeprowadzony wywiad z klientem w miejscu zamieszkania oraz ustalenie budżetu.
Bardzo ważne jest, aby dana realizacja była w pełni zgodna z oczekiwaniami klienta (styl życia, zwyczaje itp.)

3. Inwentaryzacja – pomiar mieszkania / domu z natury, która umożliwia zdobycie pełnego oglądu pomieszczeń istotnego dla dokładnego przygotowania rysunków wykonawczych. W niektórych przypadkach praca odbywa się tylko na dostarczonej dokumentacji np. gdy budowa nie została jeszcze zakończona.

4. Aranżacja przestrzeni w formie prostych wizualizacji – tak zwana koncepcja projektowa, którą zostaje przedstawiona w formie wizualizacji  pokazujących bryły elementów wnętrza.  Jest ściśle powiązana z rzutami funkcjonalnymi.

5. Rzuty funkcjonalne pokazujące układ mebli i wyposażenia.  Biorąc pod uwagę różne potrzeby klienta, zaproponowana zostaje aranżacja wg podstawowego układu pomieszczeń lub układy z przesunięciem ścian. Po otrzymaniu wytycznych dotyczących tego, co w aranżacji podobało się najbardziej a co ma zostać zmienione, powstaje aranżacja ostateczna.

6. Dokumentacja techniczna – po ostatecznych konsultacjach i akceptacji koncepcji projektowej przygotowywane są rysunki techniczne. Są to rysunki 2d, które pozwalają ekipie remontowej, stolarzowi i wszelakim wykonawcom zrealizować projekt.

W skład rysunków wykonawczych zazwyczaj wchodzą:
• Rzut aranżacji w skali 1:50
• Rzut ścian – wyburzenia w skali 1:50
• Rzut ścian – układ docelowy w skali 1:50
• Rzut sufitów w skali 1:50
• Rzut elektryki w skali 1:50
• Rzut hydrauliki w skali 1:50
• Rzut podłóg w skali 1:50
• Rzut z zaznaczeniem kolorystyki ścian w skali 1:50
• Widoki ważniejszych ścian w skali 1:20
• Rysunki wykonawcze mebli na zamówienie w skali 1:20

7. Specyfikacja materiałów – zawiera wszystkie produkty (materiały, lampy, meble itd.), które są potrzebne do realizacji projektu. Propozycje zawsze są identyczne lub zbliżone do tych z wizualizacji. Proponowane są produkty sprawdzonych producentów. Ostateczna decyzja o zakupie produktu z listy jest decyzją Klienta. Specyfikacja, która jest stworzona ma być pomocna, a nie obligatoryjna.

8. Zakupy z klientem – jest to dodatkowa opcja. Towarzyszenie i doradztwo klientowi w trakcie zakupów wyposażenia i materiałów wykończeniowych we wskazanych sklepach.

9. Nadzór autorski nad realizacją – podczas wizyty na miejscu rozwiązywane są bieżące problemy oraz wyjaśniane niejasności i wątpliwości ze strony wykonawców, jak również inwestora (w cenie projektu kompleksowego jest zawarta jedna wizyta na budowie).

OGRODY

1. Spotkanie/kontakt telefoniczny – po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu oraz po zapoznaniu się z rzutem architektonicznym terenu – dokonana zostaje wycena projektu.

2. Analiza potrzeb klienta – w drugim etapie wysłany zostaje formularz z pytaniami albo przeprowadzony wywiad z klientem w miejscu gdzie ma powstać ogród oraz ustalenie budżetu.

3. Inwentaryzacja – pomiar działki z natury, która umożliwia  dokładne przygotowania rysunków wykonawczych. W niektórych przypadkach praca odbywa się tylko na dostarczonej dokumentacji np. przy projektowaniu on-line.

4. Aranżacja przestrzeni w formie prostych wizualizacji – tak zwana koncepcja projektowa, którą zostaje przedstawiona w formie wizualizacji  pokazujących bryły elementów zagospodarowania ogrodu/tarasu.  Jest ściśle powiązana z rzutami funkcjonalnymi.

5. Rzuty funkcjonalne pokazujące układ roślin i wyposażenia.  Po otrzymaniu wytycznych dotyczących tego, co w aranżacji podobało się najbardziej a co ma zostać zmienione, powstaje aranżacja ostateczna.

6. Dokumentacja techniczna – po ostatecznych konsultacjach i akceptacji koncepcji projektowej przygotowywane są rysunki techniczne. Są to rysunki 2d, które pozwalają wszelakim wykonawcom zrealizować projekt.

W skład rysunków wykonawczych zazwyczaj wchodzą:
• Rzut aranżacji w skali 1:50

• Rzut oświetlenia (jeśli jest w zakresie usługi)

• Rzut automatycznego nawadniania (jeśli jest w zakresie opracowania)

• Spis roślin wraz z opisem i wskazówkami sadzenia

7. Specyfikacja materiałów – zawiera wszystkie produkty (materiały, rośliny, architektura ogrodowa itd.), które są potrzebne do realizacji projektu. Propozycje zawsze są identyczne lub zbliżone do tych z wizualizacji. Proponowane są produkty sprawdzonych producentów. Ostateczna decyzja o zakupie produktu z listy jest decyzją Klienta. Specyfikacja, która jest stworzona ma być pomocna, a nie obligatoryjna.

8. Zakupy z klientem – jest to dodatkowa opcja. Towarzyszenie i doradztwo klientowi w trakcie zakupów roślin i materiałów wykończeniowych we wskazanych sklepach.

9. Nadzór autorski nad realizacją – podczas wizyty na miejscu rozwiązywane są bieżące problemy oraz wyjaśniane niejasności i wątpliwości ze strony wykonawców, jak również inwestora (w cenie projektu kompleksowego jest zawarta jedna wizyta na budowie).

W czym się specjalizuję?

stół z rośliną

Masz pytania? Serdecznie zapraszam do kontaktu.

(+ 48) 606 448 885

kontakt@diantus.pl

Diantus Katarzyna Bagińska – Łojek

Kraków 2023