Diantus logo
projektantka

Katarzyna
Bagińska – Łojek

architekt wnętrz

Projektuję zawsze z myślą o ludziach, którzy będą korzystać z zaprojektowanej przeze mnie przestrzeni

Od dziecka przykładałam dużą uwagę do przestrzeni, w której spędzałam swój czas. Będąc na wsi u mojej babci lubiłam przesiadywać w jej ogródku, obserwując rośliny, które z każdą wizytą i porą roku zmieniały klimat ogrodu w naturalny lecz kształtowany przez człowieka sposób.

Regularnie pomagałam przy jego pielęgnacji, a z czasem sama zaczęłam z powodzeniem zakładać swoje ogródki.

W kolejnych latach, gdy przyszedł czas wyboru kierunku studiów, zdecydowałam się połączyć moją pasję z dalszą edukacją rozpoczynając naukę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie dając upust swojej potrzebie tworzenia oraz satysfakcje z zaprojektowania przestrzeni, która pozwoli czerpać radość innym.

Kończąc studia na wydziale ogrodniczym postanowiłam dokształcić się z projektowania terenów zielonych oraz nabrać doświadczenia w pracy, która się z tym wiązała.

W kolejnych latach zaczęłam interesować się również projektowaniem wnętrz. Wszystkim co się wiąże z ich urządzaniem i tworzeniem miejsca, gdzie dobrze się czujemy.

Biorąc pod uwagę, jak wiele czasu spędzamy w poszczególnym miejscach, zdałam sobie sprawę jak ważny element naszego życia stanowią te pomieszczenia oraz jak nieograniczone możliwości tworzenia dają osobie je projektującej, w celu zaspokojenia potrzeb klienta.

 

 
 

,

Tak jak w przypadku ogrodów, tak również tutaj postanowiłam poszerzyć
swój zakres wiedzy poprzez zapisanie się do Szkoły Wnętrz i Przestrzeni.
W 2018 roku wyjechałam na targi organizowane w Mediolanie, aby
dowiedzieć się jakie są najnowsze, światowe trendy w designie.

Praktykę starałam się nabyć poprzez pomoc w zaprojektowaniu kilku lokali, które należą do moich znajomych.

Ponadto zaprojektowałam całe swoje mieszkanie. Współpracowałam ściśle z wykonawcami remontu. Wykonałam również kilka projektów mebli, które zostały pomyślnie zrealizowane.

Później jednak otrzymałam trudniejsze zadanie związane z kompleksowym zaaranżowaniem biura o powierzchni 100m2 wraz z nadzorem prac budowlanych. Była to realizacja pełna wyzwań, ale jakże zakończona satysfakcjonującym sukcesem w postaci zadowolenia klienta.

W projektowaniu wnętrz odnalazłam kolejną pasję i możliwość realizacji mojej potrzeby tworzenia.Jestem zwolenniczką wykorzystywania koloru we wnętrzach. Lubię też łączyć różne style – tak, aby najlepiej dopasować dane pomieszczenie do potrzeb i wymagań osób, które będą w nim przebywać.

Obecnie łączę oba zainteresowania – zajmuję się projektowaniem zarówno ogrodów jak i wnętrz. Moje aranżacje łączą w sobie funkcjonalność i estetykę oraz są dopasowane do możliwości finansowych inwestora.

 
stół z rośliną

Masz pytania? Serdecznie zapraszam do kontaktu.

606 448 885

firma@diantus.pl

Diantus Katarzyna Bagińska – Łojek

Kraków 2020