Diantus logo

trendy w aranżacji wnętrz w 2020 roku, CZĘŚĆ 2

Moda we wnętrzach zmienia się jak w kalejdoskopie – najnowsze trendy w aranżacji wnętrz mogą być świetną inspiracją dla metamorfozy mieszkania. Poniżej przedstawiam główne nurty na nadchodzący rok 2020.

 

5. Tapety i motywy roślinne

Motywy kwiatowe jak roślinne zaczerpnięte zostały z aktualnych trendów i będą kontynuowane w przyszłym roku. Głównie dominować będą silne akcenty w postaci dużych kwiatów, lasu czy ptaków. W kwestii dopełnienia, ważne jest aby gama kolorystyczna wnętrza miała swoje odzwierciedlenie również w tapecie tworząc spójną całość.

6. Wzory inspirowane kulturą Afryki

Wśród trendów w aranżacji wnętrz w przyszłym roku obecne będą wzory afrykańskie oraz wyraziste tekstury.
W tym trendzie królować będą kolory spalonej słońcem ziemi, czyli czerwienie i zgaszone róże , odcienie piasku od jasnego beżu po kolor żółty oraz oranże kojarzone z zachodami słońca. Etniczne wzory, motywy żyrafich cętek oraz pasków zebry będą idealnym zdobnikiem dla domowych tekstyliów takich jak koce, poduszki dekoracyjne i narzuty.
Z materiałów – ciemne drewno, grubo tkane tkaniny oraz plecionki z roślinnych włókien.

fot. Michał Mutor

7. Styl neomieszczański – złoto, welur i organiczne kształty

Widać też wyraźny powrót do stylistyki lat 70. XX wieku oraz nawiązanie do aranżacji mieszczańskich salonów z czasów międzywojennych o czym świadczą owalne kształty ( w poprzednich latach modne były geometryczne kształty) i luksusowe wykończenia. Fotele, pufy oraz niskie sofy, mają obicia z aksamitu i złote obręcze oraz bardzo często frędzle. Welur zastosowany we wnętrzach daje poczucie luksusu i dodaje elegancji wnętrzu.
W kolorze złota są metalowe wstawki w meblach, figurki i wszelkie dodatki oraz podstawy stolików z blatami o lustrzanym połysku. Z tą barwą pięknie komponują się lansowane przez projektantów szmaragdowe zielenie, pudrowy róż turkusowe błękity oraz żółty. Takie wnętrze wygląda kolorowo i bogato.

8. Czarny kolor

Odważny trend wnętrzarski jaki już możemy zaobserwować to czarne kuchnie, ściany oraz łazienki. Będą to m.in. Meble zazwyczaj matowe, płytki oraz naturalne kamienie. Warto jednak zachować ostrożność, wykorzystując ten kolor w aranżacjach, ponieważ w zależności od wybranego materiału: taką czerń może być łatwiej lub trudniej użytkować.
Czerń będzie często łączona z granatem, z różem, z zielenią
Stosując czarne baterie i umywalki trzeba być świadomym, ze na nich znacznie bardziej widoczne jest osadzanie się kamienia

www.idealhome.co.uk

9. Styl loftowy – kontynuacja

Początkowo ten trend wywodził się z przekształcania dużych powierzchni przemysłowych na lokale mieszkalne. W 2020 roku nawet małe pomieszczenia będą urządzone jak lofty. W takich wnętrzach będą dominować ciemne kolory połączone z metalem i drewnem oraz surową cegłą. Jako dodatki stosowane są industrialne lampy i metalowe regały.

loft

10.  Modułowe meble i sprzęty

W 2020 roku będą liczyć się przede wszystkim wygoda i funkcjonalność! Modułowe meble i sprzęty, które znajdują w domu więcej niż jedno zastosowanie. Wszystko po to, by umożliwić użytkownikom jak największą dowolność w korzystaniu z konkretnych mebli bądź sprzętów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Diantus Katarzyna Bagińska – Łojek

Kraków 2020